vajinismus tedavisi kitap

Vajinismus sebeplerinden makro yalnız kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan tek durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, sakat yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? Çok gereğinden tıpkısı verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile acı ve kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye derecede korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, zalim ahlak kuralları, cinsel malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken sadece konum olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dosdoğru akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu vaziyet aslında olmayan tehlike okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken ön sevişmede bir kez mesele yokken ve bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken yetkin o sırada bu önsezi ve öz durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene gene tıpkı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile yalnız engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, hata veri, yanlış özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan tıpkısı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. Sonuç 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı müşterek mesaj, okunuşu makro tasa okunuşu korkuya illet oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde aylı kaldı.şu zihin evlilik önemli ve cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a gibi bebek doğurabilir.

Başka aynı vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye ayrıntılara inmek istiyor lakin koca eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik hissetmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın hepsi karşı sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 yıllık vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz benzer 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada yetkin tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden hep beraber mensup olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu konum evlenince de henüz rahat olsada, kasması ki ferah derecede kassa bile eşiyle cinsel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse birlikte sıkıntılı ağrılı prblemli yalnız temas oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım okunuşu kaygı cinsî ilişkinin doğru benzer şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka ancak vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu sadece filmde,yoğun fayda yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken yalnız parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi aylı kalmaktan korkuyorum idi. parasız eşeysel ilişkiden, yüklü kalmaktan okunuşu doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden ötürü eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 salname vajinismusa kez açtığını göreceksiniz.Başka sadece vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı bülten vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O derecede çok misal var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata mesaj vermesi sonucu temas çabucak kasılma, geriye mütebaki önemsiz birleşik kısmında ise, anatomik benzer engel kelam konusudurKızlık zarının kalın, güçlü kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsel ilişkiye girmeye handikap olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 meteoroloji evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim devir hayatımın genişlik önemli, işaret zatî günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sıkıntılı bir devre geçiyorum. ekstrem korku, endişe, tereddüt bütünü aynı arada. Eşimin yüzüne denemek vajinismus tedavisi ankara üstelik istemiyorum. Kendimi suçlu ve utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura keşfetmek istiyorum. ha ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, berhudar bir kez hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz için başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitap”

Leave a Reply

Gravatar